Питаме НАП как точно контролира Българския Спортен Тотализатор

До
Национална Агенция по Приходите
Град София
ЗАПИТВАНЕ
от
Радио и Телевизия „Истина и Свобода“
Относно: Относно контрола върху дейността на Българския Спортен Тотализатор.
Уважаеми дами и господа,
Съгласно Закона за хазарта НАП упражнява контрол и надзор върху дейността на операторите включително върху ДП „Български Спортен Тотализатор“. Наскоро избухна поредния скандал в Тотализатора във връзка с играта 5 от 35, в който беше изтеглено числото 41. Моля съгласно ЗДОИ да ни бъде отговорено на следните въпроси от огромен обществен интерес:
- Как е гарантирано от ДП „БСТ“ и как е проверено от контролните органи на НАП, че в тиражите на играта Спорт Тото 2 се използват машини за теглене на печелившите числа, които са надеждни, неманипулируеми, не позволяват фалшификации, невъзможно е да бъдат настроени да изваждат топки с числа, каквито предварително се зададат от техниците? Долу в приложението сме изброили няколко случая на изтеглени печеливши числа, които са невъзможни от гледна точка на теорията на вероятностите.
- Защо изобщо БСТ използва софтуер за обработка на подадените фишове и каква е целта на внедряването му? Единственият логичен отговор на този въпрос е, че се обработват подадените фишове и се изчислява коя „печеливша“ комбинация би довела до най-малко финансови разходи за изплащане на печалби и съответно да бъдат изтеглени точно тези числа, а не случайни, които биха довели до много повече разходи. С този софтуер също биха могли да бъдат намерени комбинации от числа, които никой участник в тиража не е пуснал и точно те да бъдат изтеглени, така, че никой да не спечели джакпота. А същевременно може да бъде обявено, че е „паднал“ и парите да бъдат присвоени?
- Защо бяха сменени простите механични сфери с ръчно разбъркване на топките с числа и изваждането им от изявени спортисти пред публика, със съмнителни „модерни“ сфери с въздушно разбъркване и изваждане на „печелившите топки“, които отлично могат да фалшифицират резултатите чрез просто зареждане на топки с олекотено тегло, които да бъдат изтеглени като „печеливши“ числа?
- Защо не се допускат външни независими наблюдатели на тегленето на тиражите? Преди години тегленията бяха организирани на стадионите с многохилядна публика.
- Защо в комисията „проверяваща“ топките преди зареждане в сферите участват само служители от БСТ, но не и от НАП?
- Защо БСТ не обявява имената на спечелилите джакпота?
- Възможно ли е БСТ, да обяви за изтеглен джакпот, печелившата комбинация за който да не е пусната от никой участник в съответния тираж и така да прибере милионите за себе си или да ги раздаде на политически партии или видни лица от политиката?
- А има ли възможност и при реално спечелен джакпот от някой човек, БСТ официално да обяви, че има двама или трима спечелили и така да намали печалбата на играча наполовина или до 1/3, а остатъка да бъде присвоен?
- НАП би ли направила тематична проверка конкретно по зададените от нас въпроси в БСТ?
Приложение:
Документ изпратен на Народното събрание и ММС с искане за промени в работата на БСТ с посочени случаи в миналото доказващи, че в игрите на Спорт Тото 2 явно има фалшификации.
Много ни е интересно какво ще ни отговорят, предполагам и на читателите. Но това е само началото, после ще ги питаме, как контролират лотарийните билетчета, които наивниците търкат за “печалби”, а накрая и как точно са сигурни, че онлайн казината, наистина дават печалби, а не ви лъжат със софтуера. Следете ни, ще бъде интересно!
Не забравяйте да изпратите електронна поща в защита на българския лев и правото да плащаме с налични пари. Електронните пари, независимо дали са лев или евро, означават електронен концлагер!